Dzień Zwierząt Bezdomnych

To właśnie dziś – 4 kwietnia obchodzimy Dzień Zwierząt Bezdomnych. Zwierząt, które z różnych przyczyn straciły dom, poczucie bezpieczeństwa i czułość człowieka.
To dzień, który ma zwrócić uwagę na ciągle rosnący problem bezdomności zwierząt.
Co Ty możesz zrobić aby pomóc?
ℕ𝕚𝕖 𝕜𝕦𝕡𝕦𝕛, 𝕒𝕕𝕠𝕡𝕥𝕦𝕛
Jeżeli chcesz mieć w domu zwierzaka, koniecznie rozważ możliwość adopcji. Schroniska, fundacje (również nasza) mają pod opieką wielu podopiecznych, którzy czekają na dom. Najlepsze co możesz im podarować, to miłość.
ℙ𝕠𝕞𝕒𝕘𝕒𝕛 𝕨 𝕤𝕔𝕙𝕣𝕠𝕟𝕚𝕤𝕜𝕦, 𝕗𝕦𝕟𝕕𝕒𝕔𝕛𝕚
Jeżeli nie możesz adoptować psiaka lub jesteś jego szczęśliwym posiadaczem, koniecznie rozważ możliwość wspierania pobliskiego schroniska lub fundacji. Wolontariat to m.in pomoc w wielu codziennych czynnościach, pracach technicznych, spacerach, pielęgnacji zwierząt, przygotowywaniu ogłoszeń adopcyjnych. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!
 ℝ𝕖𝕒𝕘𝕦𝕛
Najgorsza jest obojętność. Nie bądź obojętny, reaguj! Gdy zobaczysz błąkające się zwierzę nie pozostawiaj go bez pomocy. Jeżeli nie możesz pomóc samodzielnie, koniecznie powiadom straż miejską lub policję.
𝕎𝕤𝕡𝕚𝕖𝕣𝕒𝕛
Jeżeli nie możesz adoptować zwierzaka, możesz wesprzeć fundacje, które im pomagają. Przekazanie karmy, drobnej wpłaty – to ogromna pomoc. Rozważ również adopcję wirtualną – dopytaj w fundacji, schronisku o szczegóły.