II edycja akcji „ŚMIECI W ŁAPY” – Wielkie sprzątanie lasu z podopiecznymi Ośrodka Opieki nad Zwierzętami w Węgrowie k/ G-dza

Za nami II edycja akcji „ŚMIECI W ŁAPY🐾” – Wielkie sprzątanie lasu z podopiecznymi Ośrodek Opieki nad Zwierzętami w Węgrowie k/ G-dza.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w niej udział!
Wspólne spotkanie było doskonałą okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu w towarzystwie cudownych psiaków czekających na domy w schronisku. Każdy miał okazję do zadawania pytań dotyczących życia codziennego schroniskowych zwierzaków czy przebiegu adopcji. Był to także dobry moment na poznanie historii i zachowania zabranych na spacer psiaków.
Celem naszej akcji była jednak nie tylko promocja adopcji psiaków z Ośrodka w Węgrowie. Chcieliśmy wspólnie posprzątać pobliski las oraz okolicę Gmina Grudziądz.
Udało się! Podczas spaceru zebraliśmy sporą ilość śmieci, odkryliśmy także odpady wielkogabarytowe pozostawione w lesie. Wszyscy byliśmy bardzo zaskoczeni tak nieodpowiedzialnym zachowaniem. Na szczęście wspólnymi siłami udało nam się uprzątnąć teren.
Obecność Podleśniczego Leśnictwa Marusza pozwoliła również na uzyskanie odpowiedzi na pytania dotyczące leśnych mieszkańców i otaczającej nas przyrody. Dziękujemy za obecność!
Mamy nadzieję, że miło spędziliście czas razem z nami i psiakami. To na pewno nie ostatnia nasza akcja!
Dziękujemy Nadleśnictwo Jamy, Lasy Państwowe, które kolejny raz dołącza do naszej akcji i dba o wyposażenie naszych uczestników w worki i rękawice ochronne.
_________________________________
Projekt dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” polsko-amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz KILL
Zapraszamy na fotorelację!