MAMBA – MA DOM

MAMBA to sunia o niezwykłej urodzie. Trochę owczarka, trochę kundelka, średni wzrost, lekka nadwaga, piękna, gruba sierść, urzekające oczy i uszka. Wiek? Około 2.5 roku.
Jaka jest jej historia? Jak wyglądało wcześniej jej życie? To trudne pytania. Wiemy na pewno, że MAMBA nigdy nie była uczona spacerowania na smyczy. Obroża, szelki były dla niej czymś zupełnie nowym, zbędnym, niepotrzebnym. MAMBA mogła także nigdy nie mieć domu, mogła nie zaznać miłości człowieka, gdyż pierwsze próby bliższego kontaktu były dla niej dość stresujące. Podejrzewamy, że mogła wychowywać się i żyć na wolności z dala od ludzi.
Jak MAMBA zachowuje się dziś? Jest spokojna w stosunku do człowieka, z uwagą obserwuje wszystkie ruchy osób znajdujących się w jej pobliżu. Nauczyła się, że człowiek może być jej przyjacielem. Pozwala na pewną bliskość – głaskanie, drapanie – mruży wtedy oczka w oczekiwaniu na więcej. Swoim ulubieńcom pozwoli nawet na przytulanie. Poznała również smycz i obrożę. Kontynuujemy tę naukę wychodząc na krótkie spacery. MAMBA jest też wielką fanką wszystkich przysmaków.
MAMBA dobrze dogaduje się z psiakami, które miała okazję u nas poznać. Z ostrożnością należy podchodzić jednak do kotów oraz innych zwierząt i ptactwa domowego.
Na chwilę obecną szukamy dla MAMBY domu z ogrodzoną posesją. Rodziny gotowej podjęcia się zadania nauczenia MAMBY, że człowiek to przyjaciel.
MAMBA została już przez nas wysterylizowana, jest zaszczepiona, odpchlona i odrobaczona. Otrzymała również swój mikroczip.
Gotowa do adopcji!