Spotkanie edukacyjne w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu

Dnia 23 września, mieliśmy okazję odwiedzić Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu wraz z podopiecznymi Ośrodka Opieki nad Zwierzętami w Węgrowie.
Spotkanie było doskonałą okazją do zwrócenia uwagi młodzieży na problem bezdomności wśród zwierząt. Wraz z nami na spotkanie wybrali się Fusia oraz Fliper (wesoła parka, która czeka na dom w schronisku w Węgrowie). Psiaki szybko odnalazły się w nowym miejscu i z radością przechadzały się między głaskającymi je uczniami.
Podczas naszej wizyty mieliśmy także czas na rozmowę o bardzo istotnych zagadnieniach: kastracji i sterylizacji zwierząt, znakowaniu i rejestracji zwierząt oraz o poszczególnych rozdziałach Ustawy o ochronie zwierząt. Opowiedzieliśmy również o kilku naszych podopiecznych oraz o możliwości dołączenia do szeregów Dobrych Ludków, czyli zostania naszym wolontariuszem.
Z uradowaniem przyjęliśmy fakt, że obecni na sali uczniowie i kadra nauczycielska są opiekunami zwierzaków adoptowanych ze schronisk.
Serdecznie dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie! Wspaniale było się z Wami spotkać.
Fotorelacja ze spotkania Moja przygoda z fotografią
Obroże dla Fusi i Flipera wykonane przez Psie-Piękne
__________________________________
Projekt dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” polsko-amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz KILL