Wizyta w Szkole Podstawowej w Wydrznie

Niedawno mieliśmy przyjemność gościć w Szkoła Podstawowa w Wydrznie Wraz z podopiecznymi Ośrodek Opieki nad Zwierzętami w Węgrowie k/ G-dza Fusią i Fliperem zwracaliśmy uwagę na problem bezdomności wśród zwierząt.
Takie spotkanie było doskonałą okazją do poruszenia bardzo ważnych tematów dotyczących zwierząt. Uczniowie mogli dowiedzieć się jakie obowiązki nakłada na właścicieli Ustawa o ochronie zwierząt oraz jak reagować w przypadku, gdy w swojej okolicy zauważą błąkające się zwierzę. Przybliżyliśmy również codzienną pracę schroniska oraz przedstawiliśmy psiaki czekające na domy. Nie zabrakło pytań dotyczących adopcji oraz opowieści o adoptowanych przez Was psiakach.
Ogromnie dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie oraz zebraną karmę i koce. Każda pomoc jest dla nas niezwykle cenna i bardzo cieszy nas, że wspieracie bezdomne zwierzęta.
_______________________________________
Projekt dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” polsko-amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz KILL